דיבור חופשי

כתבו עלינו

טקסט מתחת לתמונה

דיבור חופשי

שיטת טיפול הקוצרת הישגים יוצאי דופן, גישה תפיסתית הפונה ומתאימה לכולם.
דייב למלמן, מייסד שיטת 'גמגום בלשון עבר' מציג: יש פתרון ממשי לגמגום.

הם מגיעים אליו אחרי שכבר ניסו אינספור טיפולים, עצות, טכניקות טיפול וסגולות. הם מגיעים מכל קצות הארץ ומחוצה לה. חילונים ודתיים, ילדים ומבוגרים, סטודנטים ובחורי ישיבות. כולם מגיעים עם ייאוש מהול בתקווה ויוצאים עם חיוך גדול והודיה. ובראש ובראשונה – עם דיבור חופשי ומשוחרר.
דייב למלמן מייסד שיטת 'גמגום בלשון עבר', מציג גישה מהפכנית לטיפול בגמגום והפרעות דיבור. השיטה קוצרת הישגים מרשימים ומפתיעים!
תעלומת הגמגום
גמגום היא הפרעה ביכולת הדיבור השוטף והספונטני, אשר יכולה להתבטא באופנים שונים. יש מי שמאריך הברות וחוזר על אותה הברה כמה פעמים, אחרים יחוו היתקעות וקושי לבטא הברה ראשונה במילה או במשפט, יש מי שמדברים דיבור מהיר ולא ברור, ועוד.
הסיבה להופעת הגמגום והגורם לה, היו שנים רבות בגדר תעלומה, וככאלה היוו כר פורה להסברים והשערות שהצליחו לבסס מעמדם כאמונות רווחות בקרב ציבור המגמגמים ובני משפחותיהם.
הטיפולים שהוצעו, ועדיין רווחים כיום, עסקו בעיקר בהקניית טכניקות דיבור שונות המתיימרות לאפשר למגמגם להסוות את דיבורו המגומגם, תוך שהן משוות לו גוון של דיבור שוטף ונטול הפרעות.
בהעדר אלטרנטיבה ראויה, מאות ואלפי מגמגמים ברחבי העולם האמינו כי זה הוא הפתרון היחיד לבעייתם, והתנדנדו בין הקפדה על אימונים יומיומיים מפרכים במטרה להקנות לעצמם את אותן טכניקות דיבור, לבין ייאוש והשלמה עם מר גורלם.
כששרים לא מגמגמים
"עובדה ידועה היא שכששרים לא מגמגמים. גם מי שהגמגום שלו קשה ביותר, ברגע שישיר – לא יהיה זכר להפרעות הדיבור מהן הוא סובל" מספר למלמן.
ואכן מוכרים לנו לא מעט זמרים ומוזיקאים שהתגלגלו לעיסוק במוזיקה כמפלט מבעיות הדיבור מהן סבלו.
"העובדה שהביטוי בשירה שוטף, גם אצל מי שסובל מקושי ברור ומובחן בדיבור, מוכיחה כי מקור הגמגום אינו טמון בפגם פיזי או נוירולוגי" מסביר למלמן. "כשאדם שר הוא מתנתק לגמרי מהזיהוי העצמי המוחלט עם פעולת הביטוי המילולי. בעוד בדיבור קשורים הגיית הצלילים וההברות בקשר הדוק עם תפיסתו של האדם וביטויו העצמי. הרי שבשירה אין לכל אלה מקום. דבר שמאפשר לנו להיות מסוגלים לבטא את עצמנו באופן זורם ונטול הפרעות".
ערוצי דיבור חופשי
ההבנה כי הגמגום אינו הפרעה פיזית – נוירולוגית ביכולת הדיבור של המגמגם, אלא הפרעה תפיסתית – מחשבתית, היא אחת היסודות החשובים בגישתו פורצת הדרך של דייב למלמן לטיפול בגמגום.
"כמו השירה, מוכרים לנו כיום ערוצים נוספים בהם האדם חופשי לבטא עצמו באופן טבעי ומשוחרר. הכרות עם ערוצים אלה והשימוש בהם, הם נקודת ההתחלה המאפשרת למגמגם לחזור לכישורי הדיבור הטבעיים והחופשיים. במהלך הטיפול, הוא מאמץ אותם עד אשר הם מוחקים לחלוטין את הפרעות הדיבור מהן סבל ומאפשרים לו  דיבור חופשי וספונטני ככל אדם".
בכל גיל – שחרור אמתי מגמגום
"לא האמנתי שזה אפשרי" מספרת הרבנית ח' שהגיעה עם נכדה לטיפולו של דייב, אחרי שניסו במהלך השנים טיפולים שונים שלא הביאו מזור של ממש לבעייתו. הם כבר כמעט והרימו ידיים… "הגענו מתוסכלים וסקפטיים וברוך ה', אנחנו יוצאים בשמחה והודיה גדולה".
שיטת "גמגום בלשון עבר" שונה מהותית משיטות הטיפול הנהוגות כיום, בכך שהיא מעניקה למטופליה שחרור אמתי מגמגום, וחזרה לדיבור חופשי. ככזו, היא מתאימה למגמגמים בכל גיל. גם למי שכבר התנסה בשיטות טיפול אחרות.

~ ~ ~

סוף סוף משתחררים מגמגום

מתקשרים וחוזרים לדיבור טבעי ומשוחרר

077-3311444

1 מחשבה על “דיבור חופשי”

  1. כמו שכבר צויין בכתבות…ההורים אכן מתוסכלים מחוסר ההצלחה של הטיפולים שנשלחנו לקלינאית דרך הקופה….מאוד רוצה להאמין שאכן אצלך אפשר למצוא את הפתרון. .אשמח אם תיצור איתי קשר כמה שיותר מוקדם חנה

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גלילה למעלה