צחוק אחד מלגלג ופוגעני

צחוק אחד מלגלג ופוגעני של חבורת ילדים אכזרית.
לפעמים זה כל מה שנדרש כדי לגרום לילד להאמין כי הדיבור המגומגם שלו, הגמגום הזה שלא עוזב אותו, ראוי לגנאי.

הוא נבוך מהשונות שלו, הוא מתוסכל מהקושי לבטא את עצמו בחופשיות כמו יתר חבריו לכיתה, הוא מבולבל ומודאג מיחסם של הוריו, הוא מבואס עם כל ביקור חסר התקדמות אצל קלינאית תקשורת, העולם סביבו הופך ונהיה יותר ויותר קשה מבאס וקשה להבנה.
הוא מעדיף את המחשב, את הספר, את הטלויזיה… גם שעורי בית זה יופי של דבר מבחינתו. כל דבר שמאפשר לו להתרחק וחוסך ממנו את הצורך בתקשורת מילולית עם אחרים.
אבל ההורים מתעקשים שיצא לקיטנה. הם בוחרים באחת הקיטנות היקרות והטובות. שם, ככה הם מאמינים, יהיה לו צ'אנס להשתחרר ולהפתח, "לתפוס בטחון".
באמת ובתמים שהם רוצים בשבילו את הטוב ביותר.

הוא לא רוצה. מסביר להם כי טוב לו בבית והוא לא צריך שום קיטנה ושום דבר.
הם מנסים לשכנע ומוצאים עצמם אובדי עצות מול הסרוב שלו. מתוך שכנוע עמוק שזה מה שנכון לו – הם מתעקשים איתו, עד שהוא מסכים לתת לזה צ'אנס לפחות כמה ימים.

ושם, כבר בהמולת היום הראשון, מול המוני הפרצופים הזרים לו, וחבורת ילדים אחת אכזרית במיוחד, הוא פוגש לראשונה בצחוק המלגלג והפוגעני בתגובה לגימגום הקשה שתפס אותו כשהגיע תורו להגיד את שמו ולספר היכן הוא גר.
בסוף היום כשהוא מגיע הביתה הוא נכנס לחדר, סוגר את הדלת, ומודיע שכואבת לו הבטן נורא.
גם למחרת בבוקר כואבת לו הבטן נורא.
וככה גם בימים הבאים.
עם סיומו של החופש, בפתיחת שנת הלימודים, הפצע שנפצע מאותו צחוק מלגלג כבר כמעט והגליד לצלקת. צלקת אותה הוא ממשיך וסוחב איתו לאורך כל שנות ילדותו, ונעוריו, ועד היום.

~ ~ ~

סוף היום, אני כבר ברכבת בדרך חזרה הביתה אחרי יום עמוס פגישות בתל אביב, כשסיפור התהוותה של אותה צלקת מציף אותי פתאום.
אני שולח לו הודעה ומבקש את רשותו לשתף אותכם. מסביר לו את החשיבות הגדולה שאני מוצא בהגברת המודעות לקשיים הרבים והכל -כך כל-כך מיותרים איתם נאלצים לעיתים מגמגמים להתמודד. ברצון העז לחסוך מאחרים את אותן צלקות ארורות שמכתיבות שנים ארוכות של סבל מיותר.
"תבורך דייב" הוא מחזיר לי "אתה עושה עבודת קודש".

~ ~ ~

גמגום בלשון עבר » הדרך לשחרור מגמגום

דייב למלמן  077-3311444

~ ~ ~

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.