להכנס לדמות. דייב משיב

"אתה מרבה לדבר על "להיכנס לדמות" כחלק מהשיטה שלך. מה זה בדיוק אומר להיכנס לדמות ?"
אתם שואלים, דייב משיב.

להיכנס לדמות זה להשתחרר מאותה דמות שאתה נמצא בה.

כן, אני לא הייתי רוצה שאתה תהייה אתה כרגע, כי אתה כרגע מגמגם.
וכשאתה מגמגם אתה מתעסק בפחד, ובסוד, ובהסתרה, ובדאגה מה אנשים חושבים עליך, אתה תמיד מובל ולא מוביל את הסיטואציה, ולכן הייתי רוצה שאתה כן תשתחרר מהדמות שלך ותהיה משהו אחר.

מה זה אומר בדיוק להכנס לדמות ? זה דבר פשוט – אנחנו נכנסים לדמות כשאנחנו מייצרים פעולה שלא היינו נוהגים לעשות אותה בדרך כלל.
קחו לדוגמא ילד שלומד ללכת – הוא נכנס לדמות של ילד שהולך.
ילד שלומד ללכת ויתר על הנפילה, ויתר על לאחוז כל הזמן במשהו כשהוא עומד ומנסה ללכת, ונכנס פשוט לדמות אחרת – דמות הולכת, כשהרבה מרכיבים שהיו קיימים אצלו לפני שהוא התחיל ללכת, כמו פחד מהסובב אותו, הצורך להחזיק ולהיתמך כל הזמן כדי להמשיך לצעוד – לא קיימים יותר.

כשאנחנו מדברים על להכנס לדמות זה לא משהו שאמור להפחיד. שהרי אנחנו רגילים לשחק כל הזמן – למלא תפקידים, דמויות… העניין הוא להכנס לדמות שהגמגום לא מתקיים בה. כלומר שהמשא ומתן עם המילה הבאה לא מתקיים שם. שאין שם פחד.

עכשיו ברור שכשאנשים אומרים לי משפטים כמו "לא דייב, זה אני לא רוצה לעשות, זה פשוט לא אני" אז אני עונה – ברור שזה לא אתה. אני רוצה שאתה לא תהיה אתה, אתה המגמגם. ואני רוצה שדווקא נכנס לדמות אחרת – דמות משוחררת, דמות שהמחשבה לא מקפיאה ומשתקת אותך בה. שכשאנשים שואלים אותך מה השעה או מה מספר תעודת הזהות שלך או מה הטלפון שלך – אז הדמות שלך לא נתקעת ולא נתפסת לבהלה, היא חופשיה לדבר ולהגיד.


 

ועכשיו אתם: מוזמנים להצטרף ולשלוח שאלות משלכם »»
את התשובות נפרסם מבלי לחשוף את זהות הפונים, כדי שתוכלו להרגיש בנוח לשאול ולבקש התייחסות לכל נושא שמטריד או מעניין אותכם.

לצפייה בתשובות נוספות הקליקו כאן »»
לקבלת תשובות חדשות ישירות למייל מיד עם פרסומן, הרשמו כאן »»

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גלילה למעלה