זהו יום הבוחר

בוז'י או בנט, אורז או פסטה, הטריקו הכחולה או חולצת הבד, הערב או מחר, סרט או מסעדה, ואולי גם וגם וגם?
היומיום שלנו מלא (מפוצץ !)  בחירות. 

החופש לבחור זה היכולת לבחון לשקול ולהעריך איזה מבין האפשרויות שעומדות בפנינו תהיה לנו הטובה ביותר. 
אז איך זה שבכל זאת אנחנו מוצאים את עצמנו בוחרים לפעמים דווקא באפשרות שפחות טובה לנו ? או אפילו באחת כזאת שממש מזיקה לנו ? 
הסיבות יכולות להיות מגוונות, נגעתי בזה בעבר ועוד אשוב לעסוק בזה בהמשך, אבל חשוב לזכור שמהרגע שזיהינו כי ככה אנחנו נוהגים, מאותו רגע יש בידינו את האפשרות והיכולת לשנות. לבחור אם להמשיך במה שהורגלתי לו למרות שאינו משרת אותי, ואפילו מזיק, או… לבחור בשינוי. 
הבחירה בשינוי לא תמיד קלה – נוח לנו לפעול על אוטומט. נעים וחמים לנו ברגיל ובמוכר, בשגרה שמעניקה לנו אשליה של בטחון.

חלקנו עשויים לשקוע בנוחות הזאת לאורך שנים ואפילו למשך כל החיים.
ואחרים מתעוררים. משהו שקרה, משהו שקראו, משהו ששמעו – מעיר אותם ומזכיר להם שאפשר גם אחרת… ורצוי להם אחרת, גם אם הדרך לכך לא תהיה קלה.

המון אנשים אני פוגש תוך כדי עבודתי, כשהמשותף לכולם היא הבחירה האמיצה בשינוי. בחירה שהם עושים מתוך הבנה שהשינוי יביא אותם לחיים טובים יותר ולחופש להיות עצמם מבלי לנסות להסתתר ולהסתיר, מתוך הבנה כי הם זכאים וראויים לחופש הזה, ומתוך החלטה אמיצה לוותר על כל אותם אזורי נוחות שכל כך מפתה להמשיך ולהישאר בהם.

כתבתי בעבר על זה שנועזות ואומץ של האחד עשויים להיות מתנה מלאת השראה וכוח לאחר (כאן »»), ואני שפוגש אותם מידי יום בוחר לעצור לרגע ולברך על שפע של מתנות כאלה שמתזכרות אותי שגם לי יש את הזכות והכוח לבחור בטוב ובנכון לי.

 

~ ~ ~

~ ~ ~

2 מחשבות על “זהו יום הבוחר”

 1. איילת

  אהבתי את מה שכתבת.
  אני חושבת שלמרות שיש לנו בחירה חופשית, אנחנו עדיין מוגבלים ובדרך כלל הסיבה העיקרית היא תקציב או סדר עדיפות.
  אני יכולה לרצות לעשות צעדה, לאכול ארוחה מזינה, לקרוא ספר ולרקוד, אבל לא ניתן יהיה לעשות את כולם באותו ערב. אזור הנוחות לדעתי הוא גם קצת תלוי מזג אויר. נח לאנשים בתקופות קרות להישאר מכורבלים בבית.
  בכל מקרה, אחד המשפטים האהובים עלי, נלקח מהמירוץ למיליון "מתי בפעם האחרונה עשית משהו בפעם הראשונה". המשפט הזה מלווה אותי כמעט כל יום כדי שאעשה משהו, גם אם הוא הדבר הכי קטן, עדיין שיהיה ראשוני וזה עובד !!!
  בחירות מוצלחות ביום שלישי.

  1. תודה איילת על התגובה !
   אכן לא תמיד הבחירה שלנו היא לגמרי חופשית בגלל סיבות אובייקטיביות.
   מאחל לך עוד הרבה עשיות ראשוניות – גדולות כקטנות (:
   דייב

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.