אני אומר כאן שוב את מה שאני חוזר ואומר

אחרי שבמהלך היומיים האחרונים חזרתי ושמעתי את זה משלושה חבר'ה שונים, אני לא יכול להתאפק מלומר, ואפילו לזעוק, את שאני חוזר עליו שוב ושוב –
טיפול אצל קלינאיות תקשורת עלול לא רק שלא להיטיב אלא אפילו להחמיר מאוד את רמת הגמגום.
וכך גם כל הטיפולים באמצעות תוכנות המחשב למינהן.

אתם מגיעים אלי ומספרים לי כי כבר הייתם בעבר בטיפול. ואתם אכן מאמינים כי ניסיתם לטפל בבעיה, ולצערי גם מאמינים כי אם הטיפול שעברתם לא עזר לכם, זה מכיוון שהגמגום שלכם חסר תקנה או שגרוע מזה – האשמה היא בכם שלא פעלתם נכון על פי הנחיות הטיפול.

אז אני אומר כאן שוב את מה שאני חוזר ואומר כבר לא מעט זמן –
כל טיפול העוסק בהבטים הטכניים של הדיבור כדרך להתגבר על מכשול הגמגום, במקרה הטוב יתן לכם כלים משוכללים להסתרתו.
כל טיפול שיחדד אצלכם את תודעת הדיבור רק יקבע וירחיק אותכם עוד יותר מדיבור משוחרר וחופשי.
עבודה על הברות, נשימות, התחלות רכות…כל אלה ודומיהם רק יעמיקו אצלכם את תודעת הדיבור. בזמן שתודעת הדיבור היא בדיוק מה שלא זקוק לו מי שמעוניין להשתחרר ממכשלת הגמגום.
 

רק אתמול שוחחתי עם גלי, אימו של נווה בן ה-8, שסיפרה כי לפני חצי שנה, בהמלצת רופא המשפחה, התחיל נווה סדרת פגישות עם קלינאית תקשורת במטרה לטפל בגמגום שהתחיל מלווה אותו מאז היה בן 6.
אל הפגישות הלך נווה בשמחה רבה. אלא שבערך לאחר הפגישה הרביעית, מספרת גלי, התחילו היא ובעלה להבחין כי הגמגום של נווה רק הולך והחמיר תוך שהוא גורר אחריו הסתגרות, וקשיים חברתיים ולימודיים.

קל מאוד להפוך ילד עם בעיות ארעיות בשטף הדיבור למגמגם, או להפוך ילד מגמגם לכזה שהגמגום הוא כבר חלק מזהותו העצמית. כל שנדרש זה ללמד ולהטמיע בו את המודעות לדיבור, להרגיל אותו לחשוב לפני כל מילה שיוצאת לו מהפה, לתכנן היטב את המשפט הבא…

כן, אני ציני, אבל זאת ציניות שבאה מתוך כאב.
אי אפשר להשאר אדיש לסיפורים של כל אותם שעברו, ולצערי עוברים, טיפולים מיותרים שרק מאריכים ומעמיקים את הסבל שלהם ומרחיקים אותם עוד יותר מיכולת הדיבור החופשי.

~ ~ ~

בסרטון שכאן תוכלו לשמוע את אביתר מספר על חווית הטיפול שעבר אצל קלינאית התקשורת.
אביתר, שחווה את כל זה על בשרו, הסכים להצטלם ולשתף מתוך רצון לחסוך מאחרים את הדרך הארוכה והכל כך מיותרת שעשה.

 אביתר מספר – צפייה בסרטון »»

 

~ ~ ~

~ ~ ~

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.