אין, אין, ושוב – אין

אין, אין, ושוב – אין ! אין מה לנסות להבין את הגמגום, להתרגל אליו או לחשוב  שהוא כאן והולך להשאר איתכם לנצח.

לא מעט מהאנשים הנפלאים שהגיעו אלי סיפרו כי הגישה השלטת בה  נתקלו עד היום בטיפולים השונים אליהם פנו בכדי לטפל בגמגום, היתה – לא רק שהטיפול שלנו יקל את תופעת הגמגום, הוא גם יעזור לך לחיות איתה בשלום.

והאמת – כל פעם שאני שומע את זה אני מתקשה מחדש להסתיר את עצבי התסכול שתוקפים אותי.
כי אין, פשוט – אין ! דבר כזה להקל על גמגום. נתקע יותר, נתקע פחות, נתקע ממש הרבה פחות…. אתה עדיין מגמגם.

תוסיפו לזה גם את החיבוק שהוצע לכם להעניק לגמגום ("לחיות איתו בשלום…") ובכלל חגיגה… כי ללמוד לחיות עם משהו כמוהו כלאפשר לו ולתת לו גושפנקא להמשיך ולהיות נוכח בחיינו.
ותראו לי מישהו שגם מקבל חיבוק וגם אישורר, שבכלל ירצה לקום וללכת. כל שכן אם הוא גמגום…

אז לא, אין דבר כזה להקל על גמגום. אין דבר כזה לקרוא לו בשמות, לצבוע אותו בצבעים, לדמיין שהוא חבר, ולחיות איתו באושר ועושר. אין, לא הולך.

וגם לא צריך ללכת.
כי הגמגום לא צריך להמשיך ולהיות איתכם לעד.  ואתם, כן – אתם, יכולים להפרד ממנו. באפשרותכם לבחור להוריד את המכשול במקום להמשיך ולצבוע אותו בצבעים שונים, לנסות להתיידד איתו, ולהפוך אותו לחבר.

איך אני יודע ? כי ראיתי את זה קורה.

מכירים את אותם מצבים בהם אתם מוצאים את עצמכם פתאום מדברים בשטף כמעט בלי זכר לגמגום ? לאחד זה יקרה בשירה, לאחר במשחק תפקידים, למישהי בדיבוב, בדיבור בשניים, ועוד.. לכל אחד מכם יש את אותם מקומות בהם הגמגום פתאום לא איתו. אותם מקומות בהם הוא חופשי …אם ניקח את המקומות האלה ונלמד להעצים אותם, אם נבין ונלמד את הדרך לנהוג בבטחון ובחופשיות, או אז יקרה השינוי.

אני מעריך את אותם שמנסים, בודקים ולבסוף מספרים בכנות כי … עדין לא. במילים כאלה או אחרות הם אומרים כי לתחושתם עדיין אינם בשלים להשתחרר מהחיבוק ההדדי הזה עם הגמגום, ולוותר על ההגנה ועל רווחי המשנה הנובעים מעצם נוכחתו בחייהם.
אך בעיקר אני מעריך אותם המגיעים לאימון ולמרות כל החששות והפחדים, מודיעים לי: יאלללה – שינוי !

שלכם,
דייב

0 מחשבות על “אין, אין, ושוב – אין”

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גלילה למעלה