איך הוא עושה את זה ?

למי שכדורגל לא עיקר עניינו, מסי נחשב היום לשחקן הכדורגל הטוב ביותר בעולם, כוכבה הבלתי נתפס של קבוצתו ברצלונה, שהשנה אף שבר שיא בלתי אפשרי של כיבוש 90 שערים בשנה אחת !!

מה שמאוד מעניין אצל מסי זה שהוא בעצם בחור די נמוך, די חלש (בגיל 11 הוא אובחן עם בעיית גדילה, וכתוצאה מכך נטל במשך שנים הורמון גדילה) , ועדיין מצליח להגיע להישגים מדהימים גם כשמולו שחקנים שריריים ממנו, מהירים ממנו ורחבים ממנו פי כמה.

איך הוא עושה את זה ?
מסי עושה מה שבעצם כל ילד יכול ללמוד לעשות – מתמקד בעיקר ומנטרל את הטפל.
והעיקר במקרה הזה הוא… הכדור. לאורך כל המשחק לא מסיר מסי את עיניו מהדבר החשוב ביותר שבו – הכדור. כל הזמן הוא בוחן את עצמו ביחס לכדור, ממש אורב כמו עיט המביט מעל. וכאשר הוא מקבל את הכדור (או חוטף אותו..), הוא מבצע ספרינט קצר ובועט לשער. זהו.
הוא לא מתווכח עם שופטים, הוא לא רב עם שחקני הקבוצה היריבה, הוא לא עושה 'תיקולים', והוא לא מבזבז אנרגיה על כעס ועל חוסר שליטה.  מה שהוא עושה זה להבקיע שערים, שזו בעצם מטרת המשחק.

ובדיוק כמו למסי, לכל ילד ונער יש את הדבר המצוין בו הם יכולים להתמקד ולהשקיע את האנרגיה שלהם בו.

ריכוז הוא משאב חשוב מאין  כמוהו. היכולת להתרכז היא יכולת שנלמדת ונשלטת. ריכוז איננו דבר קל, אך הוא המתנה הנפלאה ביותר שילד יכול לקבל.
ההתמקדות של מסי בכדור היא כל כך נפלאה כי מסי מתמקד במה שחשוב ולא מבזבז אנרגיה על שטויות שאולי מצטלמות טוב, כמו למשל – להתווכח עם השופט, אבל לא באמת תורמות למשחק.

לא חייבים להיוולד מסי כדי לרכוש ולהצמיח יכולות התמקדות וריכוז שכאלה. היופי הוא שאלה הן יכולות הנמצאות בכל אחד ואחת.

שיטת האימון בהבזק המצלמה מאפשרת לילדים ובני נוער לחשוף ולהצמיח את כל אותן תכונות נפלאות של מיקוד, ריכוז, שליטה והובלה של העיקר, החבויות בהם.
ובתור מי שנפלה בחלקו הזכות ללוות אותם בדרך המרגשת והנפלאה הזו אני יכול לספר לכם כי כמעט בכל ילד או ילדה חבוי לו מסי שכזה.
כן, כן, גם בילדים שלכם !!

סקרנים ?  דברו איתי »»

שלכם, דייב.

 

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גלילה למעלה