לא משנה בן כמה אתה, אתה תמיד ילד של מישהו

משמעותה של המשפחה זה משהו שכמעט בלתי נתפס בעייני – היא מרכזת בתוכה כוח ועוצמה אדירים. והיא היא הכח המניע מאחורי כל מהלך של כל אחד  מבני המשפחה.

כח אשר ביכולתו לרומם, אך ביכולתו גם לשלול ולדכא כל פוטנציאל…

לא משנה בן כמה אתה, אתה תמיד הילד של מישהו, ורוצה שהוא יהיה גאה בך.
משפחה היא הגב, היא כל המחשבות שמתרוצצות בחייך כשאתה לבד.

את כל ילדותי העברתי כילד להורים גרושים, וכל חיי הרגשתי אהבה וכבוד מכיוון ששני הורי כיבדו זה את זה, דיברו ותקשרו בינהם, צחקו, חייכו…  למרות שלא היו שותפים זוגיים היה לי ברור מאוד מאיזה חומרים עשויה המשפחה השלי.
ולכן דווקא לכבוד יום המשפחה, אותו יום המציין וחוגג את קיומו של המוסד הכל כך משמעותי הזה, אני רוצה לעסוק בפרידות. משום שפרידת בני זוג היא חלק מתהליך משפחתי וחלק מאותם תהליכים הבונים את כוחה ועוצמתה של המשפחה.

פרידה בין בני זוג תמיד תהיה ארוע משמעותי לילדים, אך דעו לכם – היא יכולה להיות ארוע מחנך המעביר את אחד המסרים החשובים והנפלאים ביותר שהם יקבלו: אנחנו האחראים לייצר לנו טוב ולא להמשיך ולהיות תקועים ברע.
כן, ניתן לעשות את זה נכון ומצמיח.

ילדים ש"זוכים" לראות חוסר כבוד בין שני הבוגרים שהביאו אותם לעולם כמעט תמיד יפתחו חולי. כמעט ואי אפשר יהיה להם לברוח מזה כאשר המשענת שלהם נופלת ומתפוררת.

מכירים את המשפטים מסוג ה: "האמא שלו הזאת…", "טוב, אבא שלו כלב…" ?
יוצא לי לא מעט להתקל בסיטואציות בהן משפטים מסוג זה נאמרים לאוזני הילדים. רק לא מזמן  אמרה לי אישה "כל חיי חייתי בגיהנום  בשביל הילדים ולא התגרשתי". ביתה בת השבע עשרה הסתובבה לעברה ואמרה: "אמא, את חושבת שגיהנום זה מקום טוב לגדל בו ילדים?"….

הורה שסובל בין כתלי ביתו עושה נזק רב הן לעצמו והן לילדיו.
הדבר הטוב ביותר שיכול לעשות אבא למען ילדיו הוא לכבד את אמא שלהם, ולהפך.

שיהיה לכם כל יום יום משפחה טוב !

~ ~ ~

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.