צא מזה, כנס לזה

בדרכים עם חן: ד"ר חן יחזקאלי מספר על הרעיון העומד בבסיס שיטת "אימון בהבזק המצלמה" ושיטת "גמגום בלשון עבר", ואיך כל זה מתקשר לסדנאות תאטרון ותורות המזרח. מוזמנים להצטרף לנסיעה…

אני מבקש לספר לכם על רעיון שהוא כל כך מלהיב שזה מדהים שצריך בכלל לספר עליו. הוא פשוט מאוד, הוא כמעט טרוויאלי, אבל העובדה היא שאני עצמי לא פגשתי את הרעיון הזה עד שפגשתי את דייב למלמן.

הרעיון מאוד פשוט, ודייב למלמן הוא זה שסיפר והראה לי את הרעיון הזה בפעולה: ליישם טכניקות של סדנת תאטרון וסדנת משחק לתחום העזרה והאימון האישי לאותם אנשים שמחפשים לעשות שינוי בחייהם.

התועלת שהוא מוצא בזה היא כל כך פשוטה, והיא זו: כשאנחנו משחקים משחק תאטרון, ואנחנו משחקים דמויות שונות, אנחנו בעצם יוצאים מהדמות שלנו. והפלא ופלא – כשאדם יוצא מהדמות שלו ונכנס לדמות אחרת, הוא יכול לעשות דברים שקודם אפילו לא דמיין שהוא יכול לעשות.

נכון שזה בנאלי ? אבל עובדה שאנשים לא חושבים על זה. ועובדה שאני עצמי לא חשבתי על זה הרבה שנים למרות שהתעניינתי בדברים האלה.

אני אגיד לכם כן מי חשב על זה הרבה –  תורות המזרח.
הדתות המזרחיות, בעיקר הזן-בודהיזם, והטנטרה, ואולי גם זרמים נוספים, מטיפים חזור והטף לבני אדם: צא מעצמך, תפסיק להזדהות עם עצמך, אתה לא אתה. אתה חושב שאתה אתה, ואתה חושב שאתה יודע מי אתה, אתה מזדהה עם מי שאתה, ובדיוק זה המקור לסבל שלך. צא מזה.

הייתי מסכם את כל תורות המזרח ברעיון: "צא מזה".

ואת החידוש הגדול העומד בבסיס שיטותיו של דייב הייתי מסכם במשפט האומר:  לפעמים כדי לצאת מזה, עוזר אם נכנסים לאיזשהו זה אחר

 נסיעה קודמת »»

 

 

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גלילה למעלה