הסיבה שבן לא יגמגם יותר

אז בן שהגיע עם אמו כבר לא יגמגם.
והוא לא יגמגם מהסיבה הפשוטה שלרוב בחייו הוא לא גמגם.
הוא פשוט חשב לעצמו: "למה אין בי מוטיבציה לעשות דברים?, למה אני לא מצליח לדבר כשאני נרגש, לחוץ או עצבני?". וכל השיחות האלו עם עצמו, וכל המשא ומתן הזה בינו לבין עצמו, מיד היו מביאים לתקשורת התקועה.

הסיבה שבן לא יגמגם יותר היא כי הוא מבין שמותר להיות לחוץ, עצבני,  או נרגש, מבלי שזה ינמיך או יעצור אותו.
(אגב, רק עכשיו שמתי לב שכשאני נרגש, או אפילו רק משחק אותה נרגש, באנגלית, אני מגמגם, ונתקע, ולא מצליח לדבר. לכן היה לי כף לאמן את עצמי מול בן במצבים האלו.)

אתמול עד עשר וחצי בלילה בן דיבר ואילתר מתוך אוסף עצום של רגשות – כולל כעס, התרגשות, עצבים, אהבה, שמחה….  סימולציה הובילה לסימולציה ולעוד אחת –  שוב טקסט, ועוד אלתור, והכל מתוך אין סוף רגשות.
בעשר הייתי כבר מותש. לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שהייתי כל כך עייף.
בן, לעומת זאת, התחיל להעיף מילים. אין סוף מילים, ואין אפילו תקיעות אחת !
כי בן הבין שהוא לא צריך להלחין את המילים, הן מולחנות מעצמן.  אבל בעיקר הוא הבין שמותר לו. מותר לו להיות כועס, ומותר לו להיות עצבני, ומותר לו להיות נרגש, מבלי שזה יגדיר אותו, או יעיד עליו, או ימתג אותו. אדם שיחשוב שלא טוב להראות במצב מסוים, יתקע את עצמו במצב אחר, ואילו בן מהיום יהיה חופשי להראות את עצמו בכל מקום ועניין.  אמן.

אנחנו נפגש מחר, ושוב בתחילת השבוע הבא, ואז הוא ימריא חזרה לארצות הברית ונפגש כנראה שוב רק בחודש הבא בניו-יורק, במפגש שתארגן אמו, אליו אגיע להתיש את עצמי שוב עד לאותה עייפות מתוקה מול עוד ילדים  שהחופש במילה מגיע גם להם.

נ.ב. הדבר המצחיק שבן חוזר לארה"ב עם עברית הרבה יותר טובה, ועם אין סוף כאבי אוזניים מהאנגלית שלי…

לפגישה, התייעצות,  ולכל שאלה, מוזמנים ליצור קשר
בטלפון 077-3311444  או באמצעות הטופס »»

שלכם, דייב .

~ ~ ~

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.