שמונה מדרגות: המדרגה הראשונה

זה כבר כמה שנים שאני יושב מול בני נוער המתחילים את מסעם לבגרות ומנסה לאמן ולצייד אותם "בסודות" שלי לשליטה עצמית, ביטחון, אושר ורוגע שמגיע מבפנים.

הסודות הם סוג של מדרגות שניתן לבחור לעלות בהם והן שהופכות אותנו לסוג של מנהיגים. ובכדי להנהיג אתה צריך לרצות ללכת לאיזה שהוא כיוון.

קצת קשה לתרגם את מה שקורה תוך כדי מהלך אימון של אחד על אחד בסטודיו אך אנסה בכל זאת לפרט ולהעלות כאן על הדף את שמונת המדרגות:

המדרגה הראשונה: ניתוב מחשבתי.

אל תרשו לעצמכם לפתח ציפיות נמוכות בנוגע למה שאתם מסוגלים ליצור.

כבמאי היתיי מנחה את שחקני קודם כול לדמיין את הדמות שהם הולכים לשחק. לא ללמוד טכנית את תנועותיה, אלה ממש לדמיין לאן היא היתה מסוגלת להגיע אם היתה קיימת במציאות היום יומית.

מיכלאנג'לו ציין פעם כי הסכנה הגדולה ביותר נעוצה לא בתקוות גדולות שאתם לא מצליחים לממש, אלא בתקוות קלושות מדי שאתם מצליחים להגשים.

צרו בתוככם את אותו מבט-על על החיים שמאפשר לדמיין את המקום שאתם רוצים להיות בו. אל תפחדו להראות פנטזיונרים.
הדברים שתדמיינו יהיו קשורים לפוטנציאל שלכם. וכדיי להגיע תהיו חייבים להקרין אהבה, לגלות מחילה, להיות נדיבי לב, לכבד את החיים ו…. לדמיין. אין מה לעשות – האדם הוא יציר מחשבותיו.
קחו לכם את היום ותתעסקו במחשבה מי הייתם רוצים להיות. גלגלו אותה בראשכם, דמיינו עצמכם באותם מקומות ודמויות, וכשמחשבות מציקות יכנסו לתודעה שלכם אל תלחמו בהן, אל תנסו להיפטר מהן  – הן יעופו מאליהן ככל שתתעקשו ותמשיכו לנתב את המחשבה לדימיון אותו האדם שאתם רוצים להיות.

תהנו מהמדרגה הראשונה.

חזרה לאימון בהבזק המצלמה »»

להשארת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.